Strona Główna · Kategorie Newsów · Artykuły · Download · Forum · Linki Grudzień 10 2019 19:13:14
WARTO PRZECZYTAĆ

RECENZJE KSIĄŻĘK

PRZEWODNIK PO DOBRYCH KSIĄŻKACH

FAJNĄ KSIĄŻKĘ PRZECZYTAEM

 

ZA DARMO W SIECI

POSŁUCHAJ

POCZYTAJ

OGLADĄJ

PORADY
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Najnowszy Użytkownik: Arleta Mleczek
CYTATY
Najmłodsi czytelnicy #ZksiążkąNaStart
AKTUALNOŚCI

#ZksiążkąNaStart #MetropoliaDzieci kolejna wizyta naszych najmłodszych czytelników. Jak miło patrzeć, kiedy dzieci z radością wybierają książeczki. A gdy słyszy się słowa "mama mi poczta" , "tata mi poczyta" to miło się robi na duszy, bo to znaczy że mamy mądrych rodziców, którzy wiedzą jak wielką rolę odgrywa czytanie dziecku. Wszystkim czytający rodzicom gratulujemy i życzymy wytrwałości.

CODE WEEK 2019 W BIBLIOTECE
AKTUALNOŚCI

#CODEWEEK2019 W BIBLIOTECE - Zakodowane bajki, baśnie, opowieści z Uczymy Dzieci Programować.

Kodować można właściwie zawsze, w każdym miejscu, to my też w bibliotece kodujemy.

Zajęcia w ramach Tygodnia Kodowania realizowaliśmy wg. scenariusza: Wyzwania Code Week 2019 - zdanie 2 - ozobot - programu  Uczymy Dzieci Programować.

Zadanie: uczniowie przemienią robota w dowolną, wybraną przez siebie postać z bajki, a następnie zakodują jej przygody, rysując trasy i wprowadzając w nie komendy - sekwencje małych, kolorowych kwadratów. Zabawa była wspaniała, dzieci wykazały się kreatywnością podczas przygotowywania tras dla Ozobota i omysłowością w snuciu opowieści.
Z książką na start - nasi mali czytelnicy
AKCJE

Pierwsi mali czytelnicy odwiedzają z mamą bibliotekę. Brawo!

 

 

 

#ZKsiążkąNaStart
#METROPOLIADZIECI

#Z KSIĄŻKĄ NA START
AKCJE

12 września wizyta bibliotekarza w przedszkolu. Spotkanie z maluszkami było nie małym wyzwaniem. Dzieci chętnie opowiadały i bardzo były zainteresowane książeczkami. Mamy nadzieję, że przekonają swoich rodziców do systematycznego odwiedzania bibliotek.

#ZKsiążkąNaStart #METROPOLIADZIECI

Sześciolatki w bibliotece
AKCJE

Dzisiaj gościliśmy w naszej bibliotece maluchy z oddziału przedszkolnego. Zapoznały się z zadaniami biblioteki, poznały księgozbiór dla najmłodszych czytelników. Dzieci zostały zaproszone do udziału w projekcie #ZKSIĄŻKĄNA START.

#ZKsiążkąNaStart #METROPOLIADZIECI

Z KSIĄŻKĄ NA START
AKCJE

Drodzy rodzice nasza biblioteka bierze udział w projekcie: „Z książką na start” – promującego czytelnictwo wśród najmłodszych. Projekt jest realizowany przez Fundację Metropolia Dzieci na terenie województwa pomorskiego i mazowieckiego.

Miłość do książek jest prezentem na całe życie.
#KochamCzytam

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI

#ZKsiążkąNaStart #METROPOLIADZIECI

 

EKOLOGICZNE UPOMINKI DLA MAM
AKTUALNOŚCI

EKOLOGICZNE UPOMINKI DLA MAM. W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy uczniom przygotowanie własnorecznie ekologicznych toreb oraz pudełek z filcu - pudełko na biżuterię, na drobiazgi, listy, rachunki czy inne drobiazgi. jako upominek z okazji Dia Matki. 

Uczniowie przekonali się, że upominek dla mamy to nie tylko pójscie na łatwiznę i zakupienie gotowego prezentu  lecz ręcznie robiony prezent ma wielką moc!

Podczas naszych zajęć rozwijamy zainteresowania i ciekawość techniczną uczniów oraz pomysłowość i twórczość, poszukiwania inspiracji i nietypowych rozwiązań. Na zajeciach staramy się wykorzystać praktyczne umiejętności dzieci. Stawiamy też na ekologię. Kształcimy umiejętności praktycznego wykorzystania materiałów i przedmiotów już niepotrzebnych – rozwijamy świadomość ekologiczną.

KONKURS SZLAKIEM POLSKICH LEGEND
AKTUALNOŚCI

Bliblioteka wraz z nauczycielkami języka polskiego zorganizowała konkurs  KONKURS SZLAKIEM POLSKICH  LEGEND

Składał się on z dwóch części – jedna to konkurs czytelniczy zakończony testem z legend, które znalazły się na liście wybranych tekstów, drugi natomiast przybrał formę plastyczną – uczniowie mieli za zadanie zilustrować wybraną legendę dowolną techniką. W ten sposób zostawiliśmy naszym podopiecznym pole dla ich kreatywności.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

 SZLAKIEM POLSKICH LEGEND

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klasy I-VI. Ma on na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania literatury polskiej, przybliżenie treści najpiękniejszych legend oraz doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Konkurs przyjmie formę testu sprawdzającego znajomość poniższego wyboru legend. Test dla klas I – III będzie składał się tylko z zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru, natomiast dla uczniów z klas IV – VI przygotujemy również zadania otwarte.

Termin konkursu: 20 maja 2019.

 Tytuły legend, które należy przeczytać:
* „PODANIE O POPIELU” – Cecylia Niewiadomska;
* „PIAST”
– Cecylia Niewiadomska;
* „WIANO ŚWIĘTEJ KINGI”
– Władysław Ludwik Anczyc;
* „TWARDOWSKI”
– Kazimierz Władysław Wójcicki;
* „LEGENDA O PODHALU”
– Władysław Orkan;
* „MORSKIE OKO”
– Jan Kasprowicz;
* „PODANIE O SKARBNIKU”
– Jadwiga Chrząszczewska, Jadwiga Warnkówna;
* „TORUŃSKIE PIERNIKI”
– Maria Kruger;
* „LWY Z GDAŃSKIEGO RATUSZA”
– Franciszek Fenikowski;
* „BORUTA I”
– Kazimierz Władysław Wójcicki; 
* „BORUTA II”
– Kazimierz Władysław Wójcicki;
* „ZŁOTA KACZKA”
– Artur Oppman;
* „BAZYLISZEK”
– Artur Oppman;
* „SYRENA”
– Artur Oppman.

Wszystkie legendy pochodzą z książki:

„KLECHDY DOMOWE, CZYLI NAJPIĘKNIEJSZE LEGENDY POLSKIE”.

Książki są dostępne w szkolnej bibliotece. Teksty można równiez pobrać tutaj.

 

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE
AKTUALNOŚCI

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Przedszkolaki po raz pierwszy w bibliotece szkolnej.

Dzisiaj w szkolnej bibliotece gościliśmy PRZEDSZKOLAKÓW. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz jak dbać o książki. Na pamiątkę otrzymały zakładki do książek przygotowane przez starszych kolegów.

Zaprosiliśmyy również rodziców wraz ze swoimi pociechami do korzystania z zasobów naszego księgozbioru, przekazując każdemu dziecku list do rodzica.


NAUKA PROGRAMOWANIA Z OZOBOTAMI 2019
AKTUALNOŚCI

NAUKA PROGRAMOWANIA Z OZOBOTAMI 2019

Od marca w bibliotece w każdy piatek spotykamy sie z uczniami klasy trzeciej i uczymy sie sztuki programowania.Zabawa bardzo dzieciom sie podoba, a przy okazji mamy bliski kontakt z książkami, czasami przy okazji  wizyty w bibliotece uczniowie wypżyczają systematycznie  książki.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2017
AKTUALNOŚCI

03 marca 2017 r.  odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy V. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Zostali pasowani wielkim ołówkiem przez bibliotekarza. Otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Nasi nowi czytelnicy otrzymali również interesujące zakładki do książki i list dla rodziców.

Następnie  uczniowie zwiedzili bibliotekę szkolną, zapoznali  się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania księgozbioru. Założone zostały karty biblioteczne i  dokonano pierwszego wypożyczenia książki, zachęcono do udziału w akcji Wielkiej Ligii Czytelników, rozdano formularze zadań i zaproszono uczniów ponownie.

Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WIEŚCI Z BIBLIOTEKI
O BIBLIOTECE

GRY I ZABAWY KSIĄŻKAMI

LEKTURY SZKOLNE

E - LEKTURY

AKTYW BIBLIOTECZNY


CIEKAWOSTKI
SENTENCJA
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu